Used 2024 Jayco Jay Flight 264BH Travel Trailer
OVERSIZED BUNKS--FRONT QUEEN BED--SLEEPER DINETTE and SOFA
Jayco Jay Flight travel trailer 264BH highlights:
- Double Size Bunks
- Semi-Private Bedroom
- Private Toilet & Tub/Shower
- Jack-Knife Sofa
- Exterior Storage
This easy to setup trailer offers a semi-private bedroom up front with a queen bed, semi-private double size bunks in the rear thanks to the curtains, and a private toilet and tub/shower room. The bathroom sink is just outside the door allowing two people to get ready for bed at once. The galley kitchen offers full amenities, and two can dine at the booth dinette and some can relax on the jackknife sofa. Both furnishings offer extra sleeping space. And you might like to add the Chil N' Stor option which adds a fridge and counter space along the exterior to serve meals outside and store extra beverages.
These Jayco Jay Flight travel trailers have been a family favorite for years with their lasting power and superior construction. An integrated A-frame and magnum truss roof system holds them together. When you tow one of these units you're towing the entire unit and not just the frame. With dark tinted windows, you have more privacy and safety. The vinyl flooring throughout will be easy to clean and maintain too. Come find your favorite model today!
THIS RV INCLUDES PRIORITY NATIONWIDE RV SERVICE NETWORK
FOR MORE INFORMATION AND GREAT BUYING EXPERIENCE PLEASE STOP BY or GIVE US A CALL AT 215-822-1345 OR STOP BY AND LET US SHOW YOU ALL WE HAVE TO OFFER. CAMPERS INN OF PHILA located at 1651 BETHLEHEM PIKE (RT 309), HATFIELD, PA 19440
SALES DEPARTMENT HOURS;
MONDAY thru THURSDAY TIL 6:00 PM
FRIDAY & SATURDAY's TIL 5:00 PM
AFTER HOURS BY APPOINTMENT
CLOSED SUNDAYS
We strive to make sure Prices, Photos & Description are accurate for this vehicle, the web listing of this vehicle should not be your sole basis for purchasing this RV. Please have salesperson give you a presentation and review the pricing, features and options specific to this RV.
Our journey with RV Leaders has been nothing short of exceptional, from the expansive inventory to the unparalleled customer service that truly set them apart. The range of RVs available was impressive, catering to every possible need and preference one could imagine. - Maria
You Save: $2,000
Sale Price: $19,998
Stock# 113869Z
| Sleeps | 8 |
| Length | 29 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 6 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Hitch Weight | 560 lbs |
| GVWR | 6200 lbs |
| Dry Weight | 4755 lbs |
| Cargo Capacity | 1445 lbs |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 39 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| Tire Size | ST205/75R14D |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | RV Queen |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 8 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 5000 btu |
| Awning Info | 16' Power with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 1UJBC0BNXR17V0277 |
Jay Flight 264BH Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


