Used 2024 Forest River RV Cedar Creek 360RL Fifth Wheel
Forest River Cedar Creek fifth wheel 360RL highlights:
- Rear Living Area
- Kitchen Island
- Fireplace
- Dual Sink Vanity
- Front Private Bedroom
You can bring a guest or two to join in on the fun with this fifth wheel! The rear living area has a hide-a-bed sofa and power theater seating across from an entertainment center with a fireplace and a Murphy pantry hidden behind. The chef can prepare their best meals with the kitchen island and your guests will love the fold-down breakfast counter. The full bathroom has a spacious shower with a seat plus a dual sink vanity for convenience. The king bed slide in the front private bedroom welcomes you to enjoy a good night's rest and the front wardrobe has storage shelves and washer/dryer prep if you want the option to wash clothes while you're away from home!
With any Cedar Creek fifth wheel by Forest River, you will find a quality-built RV with your comfort in mind! The all-aluminum super structure on 16" centers or less will provide a solid foundation to your fifth wheel, and the 3M bonded sidewalls will hold up over years of use. Each model also includes a Road Armor suspension for smooth towing, 5-Tier MorRyde Easy-Steps, a 200W Go Power solar panel, and motion sensor lighting in the exterior storage. Inside, the decorative fireplace with a natural wood mantel will have you feeling right at home and the V-Flow cordless vacuum will let you easily clean up after a weekend at the lake. Additional features include extra storage for linens and a skylight in the bath, reading lights above the bed and bedside motion sensor lighting, plus vinyl floor covering and solid surface countertops!
A lot of fun and friendly people work at this dealership and they took the stress out of the purchasing process. Our sales person was Kasey and my wife and I both loved her. She answered all our questions and was very straightforward about everything. I was also impressed with the candor of the two technicians they provided during the delivery process. They explained the camper to us and gave us a - Daniel
Stock# UT52838
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 40 ft 7 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 13 ft 6 in |
| Hitch Weight | 2525 lbs |
| GVWR | 16525 lbs |
| Dry Weight | 13134 lbs |
| Cargo Capacity | 3391 lbs |
| Fresh Water Capacity | 57 gals |
| Grey Water Capacity | 82 gals |
| Black Water Capacity | 41 gals |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | 12V Arctic French Door Stainless Glass w/Icemaker |
| Refrigerator Size | 20 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 48" x 30" |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Capacity | 12 gal |
| Water Heater Type | LP/110V |
| TV Info | LR Smart TV, BR 32" TV |
| Awning Info | 18' Electric w/LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| VIN | 4X4FCRM25RS233076 |
Cedar Creek 360RL Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


