Used 2023 Forest River RV Cedar Creek 388RK2 Fifth Wheel
Master Suite! Rear Kitchen!
View all Cedar Creek Floorplans
2023 388RK2 Features and Options
What Our Customers Are Saying
Although they couldn’t help with the repair of my specific problem, they were willing to take the time to help me locate another dealer/repair shop in town who could. - Joseph
Sale Price:
$59,995
Royal RV Center
Location: Middlebury, IN
Stock# R232181
Location: Middlebury, IN
Stock# R232181
Stock# R232181
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2023 388RK2 Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 42 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 13 ft 5 in |
| Hitch Weight | 2205 lbs |
| GVWR | 18205 lbs |
| Dry Weight | 12439 lbs |
| Cargo Capacity | 5766 lbs |
| Fresh Water Capacity | 57 gals |
| Grey Water Capacity | 82 gals |
| Black Water Capacity | 82 gals |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | Stainless Steel Electric with Ice Maker |
| Refrigerator Size | 20 cu ft |
| Shower Size | 48" x 30" |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 21000 lbs |
| Water Heater Capacity | 12 gal |
| Water Heater Type | LP/110V |
| TV Info | LR 50" Flat Screen TV, BR 32" TV |
| Awning Info | 18' Electric with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 4X4FCRR3XPS232181 |
For more information
Contact Us
Cedar Creek 388RK2 Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


