Used 2022 Keystone RV Hideout Single Axle 176BH Travel Trailer
View all Hideout Single Axle Floorplans
2022 176BH Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
Thank you, Sharon, for the outstanding service at Summerland RV. Its people like you that makes all the difference in the RV Industry. I called you as a Winnebago Dealership, you listened to what I needed, ordered the parts, and did not give me the traditional run around. I truly appreciated the leadership, sincerity in you organizing everything for me to come in to have the parts installed in a timely - Wallace
Price:
$21,990
Western RV Country
Location: Edmonton - Leduc
Stock# 26R014A
Location: Edmonton - Leduc
Stock# 26R014A
Stock# 26R014A
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2022 176BH Specifications
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 21 ft 5 in |
| Ext Height | 10 ft 2 in |
| Hitch Weight | 520 lbs |
| Dry Weight | 3810 lbs |
| Cargo Capacity | 690 lbs |
| Fresh Water Capacity | 27 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST205/75R14D |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Size | 6 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Shower Size | 38" |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | 10' Power |
| Axle Count | 1 |
| Number of LP Tanks | 1 |
| Shower Type | Walk-In Shower |
| VIN | 4YDTH1G16NW246997 |
For more information
Contact Us
Hideout Single Axle 176BH Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
View all
Bunkhouse Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


