Used 2017 Keystone RV Hideout Single Axle 178LHS Travel Trailer
TURN YOUR RESOLUTIONS INTO DESTINATIONS WITH A NEW RV
This Keystone Hideout Single Axle unit 178LHS features a rear bath layout, front queen size bed, and more!
Enjoy the space you find inside this unit with a queen bed including dual closets, plus overhead storage as well. Beneath the front bed there is a spacious pass-through storage compartment for all of your outdoor camping gear to be neatly stowed away.
A booth dinette is located to the left of the entry door and features an overhead cabinet above. Across from the dinette you will find counter space, a single sink, and a two burner cook-top for light meals and snacks. There is plenty of storage with upper and lower storage for your things.
In the rear enjoy a full bath with shower, toilet, and vanity with sink, plus so much more!
Great experience, had helpful and very informative members of their team who took the time to walk me around and make sure I found the correct camper for me. JW made the process feel easy and took a ton of stress out of the purchasing process. Will be going back for any future purchases. - Lawerence
Stock# A6292B
| Sleeps | 3 |
| Length | 21 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 9 ft 6 in |
| Hitch Weight | 340 lbs |
| Dry Weight | 3275 lbs |
| Cargo Capacity | 1065 lbs |
| Fresh Water Capacity | 27 gals |
| Grey Water Capacity | 32 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST205/75R14D |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| VIN | 4YDT17812HW204739 |
Hideout Single Axle 178LHS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


