Used 2016 Keystone RV Bullet Crossfire 1800RB Travel Trailer
Looking for a Murphy bed, sofa, and rear bathroom, then look no further. The Bullet Crossfire travel trailer by Keystone RV offers the above features, plus much more!
As you step inside model 1800RB to your right is a living room with a sofa during the daytime, and a bedroom with a Murphy bed when it is bedtime. Plus there is a wardrobe on each side of the bed.
Next you will find a kitchen sink, three burner range, overhead storage, and a refrigerator along the road side. On the opposite side is a dinette with overhead cabinets.
In the rear of the trailer you will find a full bath including a tub/shower, corner sink, toilet, and a wardrobe/linen cabinet.
You are sure to enjoy the exterior pass thru storage located close to the front of the trailer.
Did not buy today, but I will be back! Shawn showed me what I asked to see and walked me through what might fit my needs. I am coming back when I'm ready to buy. Best prices on 2025 units. - Paul
Stock# 1800 rb
Interior Color: Saddle, Charcoal
| Sleeps | 3 |
| Length | 21 ft 6 in |
| Ext Height | 10 ft 6 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Interior Color | Saddle, Charcoal |
| Hitch Weight | 440 lbs |
| Dry Weight | 3240 lbs |
| Cargo Capacity | 1160 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST225/75R15D |
Bullet Crossfire 1800RB Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


