Used 2014 Jayco Seneca 37FS Motor Home Class C - Diesel
Travel in style!
2014 Jayco Seneca 37FS Highlights:
~OPTIONS LISTED BY MANUFACTURER,ACTUAL OPTIONS MAY VARY~
The Seneca 37FS motor home by Jayco offers a double slide and a set of bunk beds.
As you enter the motor home, to the right is a lounge chair. The overhead cab offers a queen bed, LCD TV/DVD and plenty of storage. The slide has a hide-a-bed and dinette. On the other side of the motor home, there is a single sink, three burner range, microwave, refrigerator, and pantry.
The bathroom has a corner shower, sink, medicine cabinet, and toilet.
In the rear is the bedroom. You will find a king bed and a chest. The slide has a TV/storage, wardrobe and a set of bunk beds.
There are plenty of overhead cabinets inside the motor home, as well as exterior storage. You can even choose an entertainment center with a pullout bunk.
Did not buy today, but I will be back! Shawn showed me what I asked to see and walked me through what might fit my needs. I am coming back when I'm ready to buy. Best prices on 2025 units. - Paul
Stock# 93657
| Sleeps | 8 |
| Slides | 2 |
| Length | 39 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 13 ft 1 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 10000 lbs |
| GVWR | 28000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 82 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 51 gals |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| Fuel Type | Diesel |
| Engine | 340hp |
| VIN | 3ALACXDU0EDFS8015 |
Seneca 37FS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


