Used 2013 Starcraft Autumn Ridge 329BHU Travel Trailer
Arrived Pictures Coming Soon
View all Autumn Ridge Floorplans
2013 329BHU Features and Options
Autumn Ridge Bunkhouse Travel Trailer by Starcraft w/Rear Booth Dinette Slide w/Bunk Above, 3rd Bunk Above Wardrobe & Outside Kitchen w/Refrig., Sink, & Coleman Grill, Bath w/Toilet, Sink & Tub/Shower, Private Bathroom Entry, Pantry, U-Dinette & Sofa Slide, Ent. Center, Pantry, Refrig., 3 Burner Range w/Micro., Sink & Counter Extension, Front Queen Bed w/Wardrobes Both Sides, Pass-Thru Storage and More! Avail. Options May Include: Hide-A-Bed.
What Our Customers Are Saying
After over 20 plus years we found Schieks RV, in Manitowoc and we are so glad we did, Tina was knowledgable and genuine you can tell she truly wants what is best for you and cares just like she would if buying a camper/fifth wheel for herself.
We met the service team when first looking at the fifth wheel and again at walk through making sure everything was set for us, explaining everything and - Allan
Price:
$29,999
You Save: $8,000
Sale Price: $21,999
You Save: $8,000
Sale Price: $21,999
Canadian Camper RV Centre
Location: Leduc, Alberta
Stock# 21063
Location: Leduc, Alberta
Stock# 21063
Interior Color: Sandstone, Prism, Safari
Stock# 21063
Interior Color: Sandstone, Prism, Safari
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2013 329BHU Specifications
| Sleeps | 10 |
| Slides | 2 |
| Length | 35 ft 2 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 2 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Interior Color | Sandstone, Prism, Safari |
| Hitch Weight | 770 lbs |
| GVWR | 9950 lbs |
| Dry Weight | 7680 lbs |
| Cargo Capacity | 2270 lbs |
| Fresh Water Capacity | 69 gals |
| Grey Water Capacity | 33 gals |
| Black Water Capacity | 33 gals |
| Tire Size | 15" |
| VIN | 1SABS0BS8D28G5185 |
For more information
Contact Us
Autumn Ridge 329BHU Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


