Used 2013 Starcraft Autumn Ridge 329BHU Travel Trailer
View all Autumn Ridge Floorplans
2013 329BHU Features and Options
Autumn Ridge Bunkhouse Travel Trailer by Starcraft w/Rear Booth Dinette Slide w/Bunk Above, 3rd Bunk Above Wardrobe & Outside Kitchen w/Refrig., Sink, & Coleman Grill, Bath w/Toilet, Sink & Tub/Shower, Private Bathroom Entry, Pantry, U-Dinette & Sofa Slide, Ent. Center, Pantry, Refrig., 3 Burner Range w/Micro., Sink & Counter Extension, Front Queen Bed w/Wardrobes Both Sides, Pass-Thru Storage and More! Avail. Options May Include: Hide-A-Bed.
What Our Customers Are Saying
Anne was an excellent salesperson. She took her time to show us and help us over several months. Always gracious and considerate until we made a decision. We got a fair trade and a great deal.
Much in contrast to an unnamed out of town place where we were under intense pressure to buy the moment we stepped inside.
The rest of the staff were equally helpful. Financing was easy and straightforward. - Joe
RCD RV Sales
Location: Delaware, OH
Stock# 26354RB
Location: Delaware, OH
Stock# 26354RB
Stock# 26354RB
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2013 329BHU Specifications
| Sleeps | 10 |
| Slides | 2 |
| Length | 35 ft 2 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 2 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Hitch Weight | 770 lbs |
| GVWR | 9950 lbs |
| Dry Weight | 7680 lbs |
| Cargo Capacity | 2270 lbs |
| Fresh Water Capacity | 69 gals |
| Grey Water Capacity | 33 gals |
| Black Water Capacity | 33 gals |
| Tire Size | 15" |
| VIN | 1SABS08S2D28G5148 |
For more information
Contact Us
Autumn Ridge 329BHU Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


