Used 2013 Fleetwood RV Discovery 36J Motor Home Class A - Diesel
Quad Slide Discovery Motor Home, Rear Queen Bed w/Nightstands Slideout, Wall Wardrobe, Stackable Washer/Dryer, Dresser Slideout, 32" LCD TV, Shower, Lav., Toilet, Refrigerator/3-Burner Range/Kitchen Sink/Sofa Slideout, Free Standing Dinette/Sofa w/Air Mattress Slideout & Much More. Available Options May Include: Front 32" LCD TV, Residential Refrigerator, U-Shaped Dinette/Sofa, Facing Dinette, Queen Bed w/Memory Foam, King Bed w/Memory Foam, King Bed w/Air Mattress.
Randy and Tim helped us out. We needed some new batteries on our trip from Indianapolis to Bend, OR. Not only did they get us the batteries, when we needed a new connection made they drove us down to the local Napa and got us back. Also stayed open an hour past closing to make sure we were good. - Dan
Stock# 0CR238
Chassis: Freightliner
Interior Color: 4
| Sleeps | 5 |
| Slides | 4 |
| Length | 37 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 10 in |
| Int Height | 7 ft |
| Interior Color | 4 |
| Hitch Weight | 7500 lbs |
| GVWR | 32400 lbs |
| Fresh Water Capacity | 100 gals |
| Grey Water Capacity | 75 gals |
| Black Water Capacity | 50 gals |
| Furnace BTU | 45000 btu |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 60877 |
| Engine | Cummins 8.3L 380Hp |
| Chassis | Freightliner |
| VIN | 4UZACWBS3DCFF0238 |
Discovery 36J Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


