Used 2012 Jayco Jay Flight 32BHDS Travel Trailer
Affordable Camping! Don't miss this DEAL
Double Slide Jay Flight G2 Travel Trailer, Rear Bunkhouse w/J-Cube Futon Sofa & Upper Bunk Slideout, TV/Ward. Cab. w/Bunk Above, Ward., Tub/Shower, Lav. w/Med. Cab., Toilet, U-Dinette/J-Steel Sofa Slideout, Pantry, Refrig., 3 Burner Range, Micro., Dbl. Kitchen Sink, Ent. Center, Front Queen Bed Dbl. Wardrobes, 18' Awning & More. Available Options May Include: Outside Kitchen w/Refrigerator, Single Sink, Slideout Stove, Trundle Bed, Hide-A-Bed.
Meet the owner in Buffalo and talked to him and gave him a pair of gloves to dump his RV, what a pleasant guy to visit with. I would go in when I’m ready to buy. - Sheldon
Stock# UT13237
| Sleeps | 9 |
| Slides | 2 |
| Length | 35 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 8 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Hitch Weight | 1055 lbs |
| GVWR | 10200 lbs |
| Dry Weight | 7675 lbs |
| Cargo Capacity | 2525 lbs |
| Fresh Water Capacity | 86 gals |
| Grey Water Capacity | 33 gals |
| Black Water Capacity | 33 gals |
| VIN | 1UJBJ0BS7C18R0614 |
Jay Flight 32BHDS Reviews
-
Bad Floor Plan Ac Unit is trash
2016 Jay Flight 32BHDS
What I liked most: The hassle of trying to get it fixed.
What I'd improve: Price it's a rip off10 years ago | Alejandro S. from Waitsburg, WA -
2016 Jay Flight 32BHDS
What I liked most: Love the workmanship and quality of the Jayco product. After owning 2 prior Jayco Travel Trailers, we switch to another brand. Well one year later, we are back to purchase a Jayco and will remain loyal Jayco Owners from here on. Thank You White Horse RV in NJ for the Great Deal and Customer Service.
What I'd improve: I think 2 year warranty is a step in the right direction, but I would like to see them extend it to 3 years like a vehicle.11 years ago | Dennis S. from Northampton, PA
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


