Used 2012 Jayco Jay Flight 26RKS Travel Trailer
WHAT'S GREAT!!!
+ New brakes
+ Fresh bearing repack
+ Fresh roof reseal
+ Power stabilizers
+ Unique layout with kitchen bar
WHAT AIN'T...
- Roof had a leak above slide, all sealed roof is solid
- Manual awning
Jayco Jay Flight 24FBS - Travel Trailer highlights:
Single Slide Jay Flight TT by Jayco, Rear Bath w/Tub/Shower, Toilet, Lav. w/Med. Cab., Ward., Overhead Cab., Ent. Cntr., Booth Dinette Slideout w/Overhead Cab., Refrig., 3 Burner Range/Micro., Dbl. Kitchen Sink, Overhead Cab., J-Steel Sofa w/Overhead Cab., Front Queen Bed w/Dbl. Shirt Closets, 14' Awning and More. Available Options May Include: Free Standing Table & Chairs.
Great experience, had helpful and very informative members of their team who took the time to walk me around and make sure I found the correct camper for me. JW made the process feel easy and took a ton of stress out of the purchasing process. Will be going back for any future purchases. - Lawerence
You Save: $5,545
Sale Price: $10,977
Stock# 28289D
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 28 ft 5 in |
| Ext Height | 11 ft 2 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Hitch Weight | 765 lbs |
| GVWR | 8400 lbs |
| Dry Weight | 6200 lbs |
| Cargo Capacity | 2200 lbs |
| Fresh Water Capacity | 86 gals |
| Grey Water Capacity | 65 gals |
| Black Water Capacity | 32.5 gals |
| VIN | 1UJBJ0BN0C18T0281 |
Jay Flight 26RKS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


