Used 2012 Jayco Jay Flight 25BHS Travel Trailer
THIS RV IS SOLD. OVER 3000 MORE IN STOCK. CALL 817-645-8100
View all Jay Flight Floorplans
2012 25BHS Features and Options
Single Slide Jay Flight, Rear Bathroom, Tub/Shower, Lav, Med. Cab., Toilet, Bunk Beds, Pantry, Refrigerator, Microwave, 3 Burner Range, Double Kitchen Sink, Flip Up Shelf, Slideout Booth Dinette/J-Steel Sofa, Ent. Center, Front Bedroom w/Queen Bed, Dbl. Wardrobes, Pass Thru Storage, 16' Awning and More. Available Options May Include: Free-Standing Table & Chairs, Hide-A-Bed.
What Our Customers Are Saying
Great service, super friendly and very patient answering a hundred questions. Finance lady Christen was very helpful in getting us the best deal. All wonderful people, thank you all so much. - Tricia
Fun Town RV
Location: Elkhart, IN
Stock# 214789A
Location: Elkhart, IN
Stock# 214789A
Stock# 214789A
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 25BHS Specifications
| Sleeps | 7 |
| Slides | 1 |
| Length | 28 ft 11 in |
| Ext Height | 11 ft 2 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Hitch Weight | 775 lbs |
| GVWR | 8180 lbs |
| Dry Weight | 6015 lbs |
| Cargo Capacity | 2165 lbs |
| Fresh Water Capacity | 86 gals |
| Grey Water Capacity | 33 gals |
| Black Water Capacity | 33 gals |
| VIN | 1UJBJ0BN2C18K0111 |
For more information
Contact Us
Jay Flight 25BHS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


