Used 2012 Jayco Jay Flight 19RD Travel Trailer
View all Jay Flight Floorplans
2012 19RD Features and Options
Jay Flight Travel Trailer, J-Steel Sofa, Pantry, Refrigerator, Toilet, Lav., Med. Cab., Tub/Shower, Queen Bed, Wardrobe, Double Kitchen Sink, 3-Burner Range, Microwave, Dinette, Overhead Cabinets Throughout, 15' Awning & Much More. Available Options May Include: Queen Bed w/Upper Bunk.
What Our Customers Are Saying
Wow! I haven't had this kind of service in quite a while. Todd made me a great deal on an RV, without any bs hassle. Caden knows his stuff and got my RV ready to go all while singing cadence. I absolutely loved working with these gentlemen! They are truly a better breed of man. Keep up the outstanding work and service! I'd highly recommend them! This is how America should be! Thanks again y'all! Cheers! - Shawn
Price:
$14,995
You Save: $5,000
Sale Price: $9,995
You Save: $5,000
Sale Price: $9,995
Bretz RV & Marine
Location: Missoula, MT
Stock# 100455
Location: Missoula, MT
Stock# 100455
Stock# 100455
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 19RD Specifications
| Sleeps | 5 |
| Length | 23 ft 1 in |
| Ext Height | 10 ft 8 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Hitch Weight | 530 lbs |
| GVWR | 6200 lbs |
| Dry Weight | 4140 lbs |
| Cargo Capacity | 2060 lbs |
| Fresh Water Capacity | 90 gals |
| Grey Water Capacity | 33 gals |
| Black Water Capacity | 33 gals |
| VIN | 1UJBJ0BK7C77P0180 |
For more information
Contact Us
Jay Flight 19RD Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


