Used 2012 Jayco Greyhawk 31FS Motor Home Class C
View all Greyhawk Floorplans
2012 31FS Features and Options
Double Slide Greyhawk Class C Motor Home w/Rear Queen Bed, Ward./TV/Bunk Beds Slideout, Side Aisle Bath w/Shower, Lav. w/Med. Cab., Toilet, Refrig., Dbl. Kit. Sink, 3 Burner Range w/Micro./J-Steel Sofa Slideout, Booth Dinette, LCD TV w/DVD, Cab-Over Bunk, Overhead Cabinets Throughout, 10' Awning, Exterior Storage & Much More. Available Options May Include: Enter. Center w/Pull Out Bunk.
What Our Customers Are Saying
I give this dealership and all the employees there a five out of a five star rating. Everyone went above and beyond. They were so helpful with everything. I couldn't be happier with the service there! - Jon
Blue Compass RV
Location: Charleston SC
Stock# UM950774
Location: Charleston SC
Stock# UM950774
Chassis: Ford
Stock# UM950774
Chassis: Ford
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 31FS Specifications
| Sleeps | 7 |
| Slides | 2 |
| Length | 32 ft 7 in |
| Ext Height | 11 ft 4 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 14500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 39 gals |
| Grey Water Capacity | 44 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Furnace BTU | 31000 btu |
| Miles | 25760 |
| Engine | Triton 6.8L V10 |
| Chassis | Ford |
| VIN | 1FDXE4FS5CDA78914 |
For more information
Contact Us
Greyhawk 31FS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


