Used 2012 Jayco Greyhawk 31FK Motor Home Class C
Low Miles!
View all Greyhawk Floorplans
2012 31FK Features and Options
Single Slide Greyhawk Class C Motor Home, Rear Queen Bed w/Overhead Cab., Nightstand, Ward., TV Cabinet, Private Toilet Area w/Lav. & Med. Cab., Tub, TV Cabinet, J-Steel Sofa/Booth Dinette Slideout, Dbl. Kitchen Sink, Refrig., Micro., 3 Burner Range, Overhead Cab., Pantry, Cabover Bunk, 16' Awning, Exterior Storage & Much More. Available Options May Include: Overcab Enter. Ctr. w/Pull Out Bunk.
What Our Customers Are Saying
The team here is awesome to work with. They went above and beyond to get us out the door even faster than usual. Service is great. Sales team is friendly and not pushy. Management and finance were great. This is a great place to purchase your RV from. - Christopher
4Z's RVS
Location: Peru, IN
Stock# A26653
Location: Peru, IN
Stock# A26653
Chassis: Ford
Stock# A26653
Chassis: Ford
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2012 31FK Specifications
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 31 ft |
| Ext Height | 11 ft 4 in |
| Int Height | 7 ft |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 14500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 39 gals |
| Grey Water Capacity | 41 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Furnace BTU | 31000 btu |
| Miles | 28586 |
| Engine | Triton 6.8L V10 |
| Chassis | Ford |
| VIN | 1FDXE4FS7CDA26653 |
For more information
Contact Us
Greyhawk 31FK Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


