Used 2012 Heartland Trail Runner 25OKS SLT Travel Trailer
WHAT'S GREAT!!!
+ New Tires
+ Fresh roof reseal
+ Outdoor speakers
+ Rear bath
+ 5k dry weight
WHAT AIN'T...
- Roof has 2 soft spots in each corner on the front, all sealed.
- One wheel mismatched
- Floor has been repaired in bedroom
- Awning fabric torn
Heartland Trail Runner 25OSK - Travel Trailer highlights:
Non-Slide North Country Trail Runner Edition SLT Travel Trailer w/Rear Bath Including Angle Shower, Toilet & Sink, Refrigerator, 3 Burner Range, Dbl. Kitchen Sink, Sofa, Overhead Cabinets Throughout, Booth Dinette, Front Queen Bed w/Storage Both Sides of Bed, Standard Exterior Kitchen and Much More!
Excellent service and kid environment! Christine was exceptionally great! I recommend these folks if you're looking to buy an RV!!!! - Jason
Stock# 28228C
| Sleeps | 5 |
| Length | 28 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft |
| Int Height | 3 ft 8 in |
| Hitch Weight | 595 lbs |
| GVWR | 6900 lbs |
| Dry Weight | 5124 lbs |
| Cargo Capacity | 1776 lbs |
| Fresh Water Capacity | 47 gals |
| Grey Water Capacity | 35 gals |
| Black Water Capacity | 35 gals |
| Tire Size | ST205/75R14-C |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| VIN | 5SFEB2825CE240540 |
Trail Runner 25OKS SLT Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


