Used 2003 Fleetwood RV Bounder 32W Motor Home Class A
View all Bounder Floorplans
2003 32W Features and Options
Double Slide Fleetwood Bounder Class A w/Rear Bedroom, Wardrobe, TV Overhead, Slide Out Queen Bed w/Nightstands, Private Toilet Area w/Sink, Shower, Refrigerator, 3 Burner Range, Double Kitchen Sink, Swivel Chair w/ Table, Slide Out Booth Dinette/Sofa Bed, Overhead Cabinets, Storage, and More.
What Our Customers Are Saying
They did a great job fixing my motor problem on my Bayliner, the boat tech was very knowledgeable and nice. - Dan
Price:
$29,900
You Save: $4,000
Sale Price: $25,900
You Save: $4,000
Sale Price: $25,900
Bowling RVs
Location: Ottumwa
Stock# 16655
Location: Ottumwa
Stock# 16655
Chassis: Workhorse
Stock# 16655
Chassis: Workhorse
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2003 32W Specifications
| Sleeps | 2 |
| Slides | 2 |
| Length | 32 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 11 ft 8 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Hitch Weight | 5000 lbs |
| GVWR | 20500 lbs |
| Dry Weight | 16100 lbs |
| Cargo Capacity | 5000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 100 gals |
| Grey Water Capacity | 58 gals |
| Black Water Capacity | 42 gals |
| Fuel Type | Gar |
| Miles | 48864 |
| Engine | 8.1L Vortec |
| Chassis | Workhorse |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| TV Info | 2 |
| Awning Info | Manual |
| Shower Type | Standard |
For more information
Contact Us
Bounder 32W Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


