New 2026 Keystone RV Springdale Mini 1760BH Travel Trailer
BUNK HOUSE / BOOTH DINETTE SLIDE OUT / FULL SIZE BED / POWER AWNING / 220 W SOLAR PANEL/ ROOF AC !!
View all Springdale Mini Floorplans
2026 1760BH Features and Options
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2026 SPRINGDALE 1760BH
- DÉCOR – SPRINGDALE - DELFINO
- REFRIGERATOR – 12V – 8CF
- SPARE TIRE KIT
- SOLAR FLEX PROTECT
- STABILIZER JACKS
- RVIA SEAL – GO CAMPING
What Our Customers Are Saying
Stopped in cuz steps wouldn’t retract fully and was having problems with water heater. They were really booked, but took time to help us so we could get on the road again very nice people. - Rae
Price:
$32,601
You Save: $12,606
Sale Price: $19,995
You Save: $12,606
Sale Price: $19,995
Best RV Center
Location: Grand Terrace, CA
Stock# 37902
Location: Grand Terrace, CA
Stock# 37902
Interior Color: Maple
Stock# 37902
Interior Color: Maple
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 1760BH Specifications
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 20 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 2 in |
| Interior Color | Maple |
| Hitch Weight | 460 lbs |
| Dry Weight | 3541 lbs |
| Cargo Capacity | 919 lbs |
| Fresh Water Capacity | 21 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST205/75R14D |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Full |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 7.7 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Type | Tankless |
| Awning Info | 10' Power |
| Axle Count | 1 |
| Number of LP Tanks | 1 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 100641 |
For more information
Contact Us
Springdale Mini 1760BH Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
View all
Bunkhouse Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


