New 2026 Keystone RV Springdale Mini 1610BH Travel Trailer
View all Springdale Mini Floorplans
2026 1610BH Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
They went above and beyond to make a wonderful experience buying our camper. From sales to the guys doing the walk through to finance. I would highly recommend them to anyone. Very easy transaction. A+ rating in our book. Thank you for everything. - Jason
Ventura RV Connection
Location: Oxnard, CA
Stock# RTW101975
Location: Oxnard, CA
Stock# RTW101975
Stock# RTW101975
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 1610BH Specifications
| Sleeps | 5 |
| Length | 20 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Dry Weight | 3180 lbs |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Olympic RV Queen |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 3.3 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Tankless |
| Awning Info | 8' Power w/LED Lights |
| Axle Count | 1 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 4YDTSGG14TW101975 |
For more information
Contact Us
Springdale Mini 1610BH Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
View all
Bunkhouse Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


