New 2026 Keystone RV Springdale Mini 1230BB Travel Trailer
View all Springdale Mini Floorplans
2026 1230BB Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
I give this dealership and all the employees there a five out of a five star rating. Everyone went above and beyond. They were so helpful with everything. I couldn't be happier with the service there! - Jon
Ventura RV Connection
Location: Oxnard, CA
Stock# RTW101765
Location: Oxnard, CA
Stock# RTW101765
Stock# RTW101765
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 1230BB Specifications
| Sleeps | 6 |
| Length | 15 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Dry Weight | 2635 lbs |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Full |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 3.3 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Tankless |
| Awning Info | 8' Power w/LED Lights |
| Axle Count | 1 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 4YDTSGE10TW101765 |
For more information
Contact Us
Springdale Mini 1230BB Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
View all
Bunkhouse Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


