New 2026 Forest River RV Vengeance Rogue Armored 383G2 Toy Hauler Fifth Wheel
15.6 FT GARAGE/ 6000 WATT GENERATOR/ /KING BED/ POWERMAXX EXTREME SOLAR PACKAGE
2026 383G2 Features and Options
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:-
- 2026 VENGANCE 383G
- CAPPUCINO DÉCOR
- ROGUE PREMIUM PACKAGE
- 6000 WATT GENERATOR
- RAMP PATIO STEP W/HANDRAIL
- POWERMAXX EXTREME SOLAR PACKAGE – 2000
- WATT INVERTER W/BUILT IN TRANSFER SWITCH,
- 200 WATTS OF ROOF MOUNT SOLAR, 30 AMP
- CHARGE CONTROLLER
- 3 SEASON WALL
- MAGNETIC TRUCK DECALS TO MATCH GRAPHICS
- GARAGE FAMILY ROOM PACKAGE
- DISCOUNT MAGNETIC TRUCK GRAPHICS
- RVIA SEAL
What Our Customers Are Saying
Did not buy today, but I will be back! Shawn showed me what I asked to see and walked me through what might fit my needs. I am coming back when I'm ready to buy. Best prices on 2025 units. - Paul
Price:
$135,697
You Save: $50,702
Sale Price: $84,995
You Save: $50,702
Sale Price: $84,995
Best RV Center
Location: Turlock, CA
Stock# 37356
Location: Turlock, CA
Stock# 37356
Stock# 37356
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 383G2 Specifications
| Sleeps | 8 |
| Slides | 3 |
| Length | 45 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 13 ft 4 in |
| Hitch Weight | 3300 lbs |
| GVWR | 17300 lbs |
| Dry Weight | 13519 lbs |
| Cargo Capacity | 3781 lbs |
| Fresh Water Capacity | 150 gals |
| Grey Water Capacity | 80 gals |
| Black Water Capacity | 100 gals |
| Tire Size | 16" |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Fuel Capacity | 30 gals |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | 12 Volt Black Glass Residential Style |
| Refrigerator Size | 17 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 2 |
| Axle Weight | 7000 lbs |
| Garage Size | 15 ft 6 in |
| Water Heater Type | Tankless On Demand |
| AC BTU | 30000 btu |
| TV Info | LR Large Flat Screen TV |
| Awning Info | 12' and 18' Power w/LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Shower Type | Radius |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 403608 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


