New 2026 Forest River RV Vengeance Rogue Armored 351G2 Toy Hauler Fifth Wheel
13" GARAGE / 6000KW GENERATOR / TWO BATHROOM / 3 SEASON GARAGE DOOR / POWERMAXX EXTREME SOLAR PACKAGE
2026 351G2 Features and Options
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2026 VENGEANCE 351G
- CAPPUCINO DÉCOR
- ROGUE PREMIUM PACKAGE
- 6000 WATT GENERATOR
- RAMP PATIO STEP W/HANDRAIL
- POWERMAXX EXTREME SOLAR PACKAGE -2000
- WATT INVERTER W/BUILT IN TRANSFER SWITCH,
- 200 WATTS OF ROOF MOUNT SOLAR, 30 AMP
- CHARGE CONTROLLER
- GARAGE FAMILY ROOM PACKAGE
- 3 SEASON WALL
- RVIA SEAL
What Our Customers Are Saying
Stopped in cuz steps wouldn’t retract fully and was having problems with water heater. They were really booked, but took time to help us so we could get on the road again very nice people. - Rae
Price:
$136,174
You Save: $51,179
Sale Price: $84,995
You Save: $51,179
Sale Price: $84,995
Best RV Center
Location: Turlock, CA
Stock# 39056
Location: Turlock, CA
Stock# 39056
Stock# 39056
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 351G2 Specifications
| Sleeps | 8 |
| Slides | 3 |
| Length | 44 ft 2 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 13 ft 4 in |
| Hitch Weight | 3050 lbs |
| GVWR | 17050 lbs |
| Dry Weight | 13564 lbs |
| Cargo Capacity | 3486 lbs |
| Fresh Water Capacity | 160 gals |
| Grey Water Capacity | 80 gals |
| Black Water Capacity | 100 gals |
| Tire Size | 16" |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Fuel Capacity | 30 gals |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | 12V Residential Style |
| Refrigerator Size | 17 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 2 |
| Axle Weight | 7000 lbs |
| Garage Size | 13 ft |
| Water Heater Type | Tankless On Demand |
| AC BTU | 30000 btu |
| Awning Info | 10' and 16' Power w/LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Shower Type | Radius |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 404032 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


