New 2026 Forest River RV No Boundaries NB20.3 Beast Mode Travel Trailer
BEAST MODE CURTSUSPENSION /OVERSIZED DOUBLE BUNKS/ REAR CARGO DOOR/ TWO 200 WATT SOLAR / 2000 W INVERTER
View all No Boundaries Floorplans
2026 NB20.3 Beast Mode Features and Options
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:-
- 2026 NO-BO 20.3-BM
- MOSSY CLOUD INTERIOR DÉCOR
- C-SERIES PACKAGE
- TANDEM AXLE BEAST MODE PACKAGE
- BEAST MODE INDEPENDENT SUSPENSION,
- ADDITIONAL 200 WATT SOLAR PANEL (400 WATTS
- TOTAL), 2000 WATT INVERTER W/ CON TROLLER,
- FRESH WATER FILTER, MAXXAIR VENT COVER
- RIVA SEAL
What Our Customers Are Saying
I was working in Gillette for the day and had furnace issues , called and asked if they could help me out. They were very helpful and were able to fix it and get me on my way. This was all done in no time and without an appointment. Great experience - Von
Price:
$51,779
You Save: $12,784
Sale Price: $38,995
You Save: $12,784
Sale Price: $38,995
Best RV Center
Location: Turlock, CA
Stock# 39547
Location: Turlock, CA
Stock# 39547
Stock# 39547
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 NB20.3 Beast Mode Specifications
| Sleeps | 7 |
| Slides | 1 |
| Length | 26 ft 2 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 5 in |
| Hitch Weight | 730 lbs |
| Dry Weight | 5673 lbs |
| Cargo Capacity | 1500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen Murphy |
| Number of Awnings | 1 |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | 18' |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 213162 |
For more information
Contact Us
No Boundaries NB20.3 Beast Mode Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


