New 2026 Forest River RV No Boundaries NB18.7 Beast Mode Travel Trailer
BRAND NEW 2026! MANY DEALER EXTRAS INCLUDED! NO HIDDEN FEES!
FINANCE INCENTIVE PRICE
THIS UNIT IS EQUIPPED WITH THE FOLLOWING OPTIONS:
- MOSSY CLOUD INTERIOR DECOR: $0.00
- C-SERIES PACKAGE: Includes extended season readiness (aluminum framed floor with block foam insulation, sealed underbelly with forced heat and radiant foil barrier, 12V tank heaters), fiberglass front cap with LED lighting, all-terrain tires with TPMS, 200W solar panel and 30 amp controller, solar inverter prep, and 15K BTU A/C.
- Additional C-Series features: Central vac system with hose kit, 12V refrigerator, upgraded slow close shower door (select models), Surf(x)® seamless countertops, air fryer microwave, upgraded dinette pedestal leg, and large kitchen sink with cup washer.
- Exterior/Utility C-Series features: Bluetooth audio with marine grade speakers, solid entry step(s), outdoor kitchen, tankless water heater, hot and cold exterior spray port, power tongue jack, slam latch baggage doors, electric awning with LED light strip, black glass friction hinge entry door(s), roof ladder prep, rear camera prep, battery disconnect, interior and exterior motion lights, interior and exterior USB C-ports, 2" rear accessory hitch, and superior laminated construction featuring Azdel composite panels.
- Price: $5,800.00
- SINGLE AXLE BEAST MODE PACKAGE: Includes Beast Mode independent suspension, an additional 200-watt solar panel (bringing the total to 400 watts), a 2000-watt inverter with controller, a fresh water filter, and a MaxxAir vent cover.
Forest River No Boundaries 18 Series travel trailer NB18.7 Beast Mode highlights:
- Queen Bed
- Bunk Beds
- Full Bathroom
- Outside Kitchen
There is much to love about this travel trailer! Starting with the front queen bed to lay your head on at night and the set of 30" x 74" bunk beds for two sleepy travelers. Prepare your best home cooked meals in the fully equipped kitchen then enjoy them at the two chairs with table by the flip-up window. You could even prepare your meals in the great outdoors with the outside kitchen. The full bathroom has everything you need to freshen up after a fun day at the beach. Store all of your outdoor gear in the pass-through storage area with slam latch cargo doors with pass-through lighting too. When the optional Beast Mode Package on this model is chosen, you'll enjoy a 400-watt solar package, a fresh water filter, a Maxxair roof vent cover, plus a Beast Mode independent suspension for better handling.
The Forest River No Boundaries travel trailers are exceptionally lightweight and can be towed by 4-cylinder and 6-cylinder tow vehicles! They are perfect for the outdoor enthusiast, and you'll find plenty of storage for your camp gear, personal belongings, and more! Each model is constructed with a welded aluminum structure, Azdel composite panels and a fully walkable PVC roof for added durability. There are a wide variety of floorplans to choose from, including 10 Series (under 2,500 lbs.), 18 and 19 Series (under 5,000 lbs.), plus 20 Series (under 5,500 lbs.). There's no boundaries when camping in these travel trailers!
A lot of fun and friendly people work at this dealership and they took the stress out of the purchasing process. Our sales person was Kasey and my wife and I both loved her. She answered all our questions and was very straightforward about everything. I was also impressed with the candor of the two technicians they provided during the delivery process. They explained the camper to us and gave us a - Daniel
You Save: $16,056
Sale Price: $30,260
Stock# 14948
| Sleeps | 4 |
| Length | 21 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 2 in |
| Hitch Weight | 605 lbs |
| Dry Weight | 4248 lbs |
| Cargo Capacity | 1227 lbs |
| Fresh Water Capacity | 30 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen |
| Number of Awnings | 1 |
| Awning Info | 14' |
| Axle Count | 1 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 5NHTRDT15TD211557 |
No Boundaries NB18.7 Beast Mode Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


