New 2026 Forest River RV Cherokee Wolf Pup 18PB Travel Trailer
View all Cherokee Wolf Pup Floorplans
2026 18PB Features and Options
- 12-volt Tank Heaters (N/A on LP models)
- 8K BTU Air Conditioner
- 20,000 BTU Furnace
- 55 Amp Converter
- 200W Solar Panel, 40 Amp Charge Controller, Voltmeter & Battery Disconnect (N/A on LP models)
- Backup Camera System (N/A on LP models)
- Black Tank Flush Out Kit (N/A on LP models)
- Carbon Monoxide Detector
- Detachable Power Cord
- Emergency Exit Windows
- Exterior 11V Receptacle
- Exterior LED Light Strip at Awning (N/A on LP models)
- GFI Protective Outlet
- High Flo Water Pump
- Inside and Outside Speakers (N/A on LP models)
- LP Gas Detector
- Monitor Panel for Tanks and Battery Levels
- Power Gear Frame Technology and Space Saver Rail Design
- Roadside Assistance
- Safety Glass Windows
- Smoke Detector
- Tankless Water Heater (N/A on LP models)
- Tire Pressure Indicators
- Tongue and Groove Plywood Flooring (5/8")
- External Scare Light
- Fire Extinguisher
What Our Customers Are Saying
Although they couldn’t help with the repair of my specific problem, they were willing to take the time to help me locate another dealer/repair shop in town who could. - Joseph
Price:
$43,723
You Save: $15,728
Sale Price: $27,995
You Save: $15,728
Sale Price: $27,995
Blue Compass RV
Location: Wheat Ridge CO
Stock# T137403
Location: Wheat Ridge CO
Stock# T137403
Stock# T137403
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 18PB Specifications
| Length | 23 ft 10 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 10 ft 4 in |
| Hitch Weight | 500 lbs |
| GVWR | 5600 lbs |
| Dry Weight | 4459 lbs |
| Cargo Capacity | 1141 lbs |
| Fresh Water Capacity | 26 gals |
| Grey Water Capacity | 28 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| Cooktop Burners | 2 |
| AC BTU | 8000 btu |
| Awning Info | 12' Power with LED Lights |
| Solar Wattage | 200 watts |
| VIN | 5ZT2CKGC8TY041217 |
For more information
Contact Us
Cherokee Wolf Pup 18PB Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


