New 2026 Forest River RV Cherokee Wolf Pup 18PB Travel Trailer
With Upgrade Flip Down Travel Rack, Spare Tire, Back-Up Camera, Solar Panel, Queen Bed, Slideout w/ Booth Dinette and Sofa, Hidden Pantry, Tankless On-Demand Water Heater, Outdoor Fridge, Outdoor Shower and Advantage, Camping, Safety and Wolf Pup Packages
Forest River Cherokee Wolf Pup travel trailer 18PB highlights:
- Upgrade Flip Down Travel Rack
- Queen Bed
- Large Slide Out
- Outside Mini Kitchen
- USB Ports
Camping trips in this spacious travel trailer are sure to bring memories! Once you arrive at the campground, you can unload the outside storage, put out the 12' awning, and enjoy the outdoor mini kitchen. Once inside, you can dine at the booth dinette, relax on the sofa, and freshen up in the full bath with a tub/shower. The front queen bed will provide a great night's rest, while your guests sleep on the living area furniture. This travel trailer also includes ample interior storage, including a spacious kitchen pantry, an overhead cabinet above the bed, plus additional storage beside the refrigerator!
Each one of these Forest River Cherokee Wolf Pup travel trailers and toy hauler are lightweight and easy to tow! They are fully self-contained with ample tank capacities, an abundance of storage space, and filled with at home amenities. The full bath and kitchen amenities will make life at the campground easier than ever, and the outdoor patio awning will provide an inviting outdoor space!
Maybe it’s me. Where I come from I can’t get help. Maybe it looks like I’m not approachable, Maybe it’s because I am old, fat and ugly. Maybe I’m invisible. But I can be standing in an aisle at Home Depot, Lowe’s, Walmart or any other place of business that is willing to take my money looking for something and have a store clerk pass by me without acknowledging me or asking if they could be of assistance. - Billy
You Save: $16,603
Sale Price: $23,995
Stock# TI1038
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 23 ft 10 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 10 ft 4 in |
| Hitch Weight | 500 lbs |
| GVWR | 5600 lbs |
| Dry Weight | 4540 lbs |
| Cargo Capacity | 1043 lbs |
| Fresh Water Capacity | 26 gals |
| Grey Water Capacity | 28 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| Tire Size | ST235/75R15D |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 8 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | 12' |
| Axle Count | 1 |
| Number of LP Tanks | 1 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 5ZT2CKGC7TY040852 |
Cherokee Wolf Pup 18PB Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


