New 2026 Forest River RV Cherokee Wolf Pup 17SC Travel Trailer
View all Cherokee Wolf Pup Floorplans
2026 17SC Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
Everyone at RV Leaders & Camping Outlet was awesome! Great buying experience. If anyone is looking to buy a cool camper and wants a smooth buying process, this is the place to go! - Ryan
Price:
$44,146
You Save: $16,151
Sale Price: $27,995
You Save: $16,151
Sale Price: $27,995
Blue Compass RV
Location: Wheat Ridge CO
Stock# T140965
Location: Wheat Ridge CO
Stock# T140965
Stock# T140965
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 17SC Specifications
| Length | 23 ft 10 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Hitch Weight | 460 lbs |
| GVWR | 5560 lbs |
| Dry Weight | 4164 lbs |
| Cargo Capacity | 1396 lbs |
| Fresh Water Capacity | 26 gals |
| Grey Water Capacity | 28 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| Number of Awnings | 1 |
| Awning Info | 11' |
| VIN | 5ZT2CKFC8TY042031 |
For more information
Contact Us
Cherokee Wolf Pup 17SC Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


