New 2026 Forest River RV Cherokee Wolf Pup 17JW Travel Trailer
Need room for the family? Look no further. The 2026 Cherokee Wolf Pup gives you a queen bed, 2 over size bunks and a dream dinette that converts into an extra sleep space. The dinette slides out to provide additional space.
Light weight and easy to tow, the Wolf Pup is fully self-contained with ample tank capacities and an abundance of storage.
Keep your mind at ease with a full year of RV Complete. This includes roadside assistance, fuel and propane discounts, free and discounted camping and much more.
Maybe it’s me. Where I come from I can’t get help. Maybe it looks like I’m not approachable, Maybe it’s because I am old, fat and ugly. Maybe I’m invisible. But I can be standing in an aisle at Home Depot, Lowe’s, Walmart or any other place of business that is willing to take my money looking for something and have a store clerk pass by me without acknowledging me or asking if they could be of assistance. - Billy
You Save: $12,821
Sale Price: $27,995
Stock# T132225
| Length | 24 ft |
| Hitch Weight | 607 lbs |
| GVWR | 5707 lbs |
| Dry Weight | 4311 lbs |
| Cargo Capacity | 1396 lbs |
| Fresh Water Capacity | 26 gals |
| Grey Water Capacity | 28 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Tankless |
| Awning Info | 12' |
| VIN | 5ZT2CKFC8TY040263 |
Cherokee Wolf Pup 17JW Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


