New 2026 Forest River RV Cherokee Wolf Pup 17JW Travel Trailer
Embark on family adventures with the Forest River Cherokee Wolf Pup 17JW, featuring double-size bunk beds and a convenient outside mini kitchen for all your camping needs.
View all Cherokee Wolf Pup Floorplans
2026 17JW Features and Options
What Our Customers Are Saying
What a great experience. Absolutely streamlined process of my trade in. I was in and out in just around an hour or so. The staff was super helpful. Cory gave me a walkthrough of my new unit, very knowledgeable staff. I highly recommend this group! - Alex
Price:
$38,746
You Save: $12,751
Sale Price: $25,995
You Save: $12,751
Sale Price: $25,995
Campers Inn
Location: Merrimack NH
Stock# 106609
Location: Merrimack NH
Stock# 106609
Interior Color: GRAND CANYON
Stock# 106609
Interior Color: GRAND CANYON
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 17JW Specifications
| Sleeps | 8 |
| Slides | 1 |
| Length | 23 ft 11 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Interior Color | GRAND CANYON |
| Hitch Weight | 607 lbs |
| GVWR | 5707 lbs |
| Dry Weight | 4311 lbs |
| Cargo Capacity | 1396 lbs |
| Fresh Water Capacity | 26 gals |
| Grey Water Capacity | 28 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| Tire Size | 14" |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V High Efficiency Residential |
| Refrigerator Size | 7.1 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | 12' Power with LED Light Strip |
| Axle Count | 1 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
| VIN | 5ZT2CKFC8TY039954 |
For more information
Contact Us
Cherokee Wolf Pup 17JW Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


