New 2026 Forest River RV Cherokee Wolf Pup 16CM Travel Trailer
REAR DINETTE / FRONT QUEEN / OUTDOOR KITCHEN / 200 W SOLAR PANEL
View all Cherokee Wolf Pup Floorplans
2026 16CM Features and Options
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2026 CHEROKEE 16CM
- GRAND CANYON DÉCOR
- ADVANTAGE PACKAGE
- CAMPING PACKAGE
- SAFETY PACKAGE
- WOLF PUP LIMITED PACKAGE
- RIVA SEAL
What Our Customers Are Saying
Although they couldn’t help with the repair of my specific problem, they were willing to take the time to help me locate another dealer/repair shop in town who could. - Joseph
Price:
$36,823
You Save: $14,828
Sale Price: $21,995
You Save: $14,828
Sale Price: $21,995
Best RV Center
Location: Turlock, CA
Stock# 37284
Location: Turlock, CA
Stock# 37284
Stock# 37284
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 16CM Specifications
| Sleeps | 3 |
| Length | 23 ft 10 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Hitch Weight | 426 lbs |
| GVWR | 5526 lbs |
| Dry Weight | 3820 lbs |
| Cargo Capacity | 1706 lbs |
| Fresh Water Capacity | 26 gals |
| Grey Water Capacity | 28 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V High Efficiency Residential |
| Refrigerator Size | 7.1 cu ft |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | 15' Power with LED Light Strip |
| Axle Count | 1 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
| VIN | 038597 |
For more information
Contact Us
Cherokee Wolf Pup 16CM Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


