New 2026 Forest River RV Cherokee Wolf Pup 14RKW Travel Trailer
Enjoy easy, comfortable adventures in the Wolf Pup 14RKW, featuring a cozy queen bed and lightweight design ideal for effortless towing.
View all Cherokee Wolf Pup Floorplans
2026 14RKW Features and Options
What Our Customers Are Saying
Stopped in cuz steps wouldn’t retract fully and was having problems with water heater. They were really booked, but took time to help us so we could get on the road again very nice people. - Rae
Price:
$29,471
You Save: $14,478
Sale Price: $14,993
You Save: $14,478
Sale Price: $14,993
Campers Inn
Location: Merrimack NH
Stock# 109708
Location: Merrimack NH
Stock# 109708
Stock# 109708
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 14RKW Specifications
| Sleeps | 3 |
| Length | 17 ft 4 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 10 ft 2 in |
| Hitch Weight | 350 lbs |
| GVWR | 3850 lbs |
| Dry Weight | 2654 lbs |
| Cargo Capacity | 1196 lbs |
| Fresh Water Capacity | 26 gals |
| Grey Water Capacity | 28 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| Available Beds | Queen |
| Number of Awnings | 1 |
| Awning Info | 9' |
| Axle Count | 1 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
| VIN | 5ZT2CKCC4TY041513 |
For more information
Contact Us
Cherokee Wolf Pup 14RKW Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


