New 2026 Forest River RV Cherokee Grey Wolf Black Label 22RRBL Toy Hauler Travel Trailer
BLACK LABEL/ RAMP DOOR PATIO PACKAGE / FRONT WALK AROUND BED / SOLAR SYSTEM!!
2026 22RRBL Features and Options
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:-
- 2026 CHEROKEE 22RRBL
- ACADIA DÉCOR
- BASE CAMP PACKAGE
- CAMPFIRE PACKAGELIMITED PACKAGE
- RVIA SEAL
What Our Customers Are Saying
After over 20 plus years we found Schieks RV, in Manitowoc and we are so glad we did, Tina was knowledgable and genuine you can tell she truly wants what is best for you and cares just like she would if buying a camper/fifth wheel for herself.
We met the service team when first looking at the fifth wheel and again at walk through making sure everything was set for us, explaining everything and - Allan
Price:
$48,006
You Save: $15,011
Sale Price: $32,995
You Save: $15,011
Sale Price: $32,995
Best RV Center
Location: Turlock, CA
Stock# 39131
Location: Turlock, CA
Stock# 39131
Stock# 39131
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 22RRBL Specifications
| Sleeps | 4 |
| Length | 29 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 6 in |
| Hitch Weight | 695 lbs |
| GVWR | 7695 lbs |
| Dry Weight | 5389 lbs |
| Cargo Capacity | 2306 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| Available Beds | RV King |
| Refrigerator Type | 12V High Efficiency Residential |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Number of Awnings | 1 |
| Garage Size | 12 ft 9 in |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| Awning Info | 15' Power with LED Strip Lighting |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Neo-Angled |
| VIN | 098272 |
For more information
Contact Us
Cherokee Grey Wolf Black Label 22RRBL Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
View all
Front Bedroom Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


