New 2026 Forest River RV Cedar Creek 39RKB Fifth Wheel
REAR LIVING/ MID BUNKS WITH LOFT/KING BED SLIDE / 3 TV / 3 AC/ HELUX FLEX PIN BOX!!!
View all Cedar Creek Floorplans
2026 39RKB Features and Options
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:-
- 2026 CEDAR CREEK 39RKB
- PEBBLE INTERIOR COLOR
- CEDAR CREEK ADVANTAGE PACKAGE
- CEDAR CREEK CONVINIENCE PACKAGE
- 12V FRIDGE
- HELUX CURT HITCH W/TCS
- 3RD A/C UNIT
- HEAT PUMP IN BEDROOM
- CARBON MONOXIDE DETECTOR
- RVIA SEAL
What Our Customers Are Saying
A lot of fun and friendly people work at this dealership and they took the stress out of the purchasing process. Our sales person was Kasey and my wife and I both loved her. She answered all our questions and was very straightforward about everything. I was also impressed with the candor of the two technicians they provided during the delivery process. They explained the camper to us and gave us a - Daniel
Price:
$135,347
You Save: $44,352
Sale Price: $90,995
You Save: $44,352
Sale Price: $90,995
Best RV Center
Location: Turlock, CA
Stock# 39243
Location: Turlock, CA
Stock# 39243
Exterior Color: Opt. Full Body Paint; Onyx, Sapphire, Opal
Stock# 39243
Exterior Color: Opt. Full Body Paint; Onyx, Sapphire, Opal
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 39RKB Specifications
| Sleeps | 7 |
| Slides | 4 |
| Length | 43 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 13 ft 3 in |
| Exterior Color | Opt. Full Body Paint; Onyx, Sapphire, Opal |
| Hitch Weight | 2860 lbs |
| GVWR | 16855 lbs |
| Dry Weight | 14484 lbs |
| Cargo Capacity | 2376 lbs |
| Fresh Water Capacity | 75 gals |
| Grey Water Capacity | 123 gals |
| Black Water Capacity | 41 gals |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | 110V |
| Refrigerator Size | 20 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 48" x 30" |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Suburban Tankless |
| TV Info | LR 50" Smart TV, BR 32" Smart TV, Ext. 50" TV |
| Awning Info | 21' w/ LED Night Lighting |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Solar Wattage | 200 watts |
| VIN | 235953 |
For more information
Contact Us
Cedar Creek 39RKB Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
View all
Loft Floorplans
Rear Kitchen Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


