New 2026 Dutchmen RV Aspen Trail LE 26BH Travel Trailer
REAR TWIN BUNKS / ALL POWER PACKAGE / SOLAR PANEL SYSTEM / SLIDEOUT TOPPER
View all Aspen Trail LE Floorplans
2026 26BH Features and Options
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:-
- 2026 ASPENTRAIL 26BH
- DÉCOR – ASPEN TRAIL – STONE
- ASPEN TRAIL UPGRFADE PACKAGE
- POWER TONGUE JACK
- 15K A/C
- ELECTRIC STABILIZER JACKS
- SOLAR PANEL SYSTEM
- POWER AWNING WITH LED LIGHTING
- SPARE TIRE KIT
- REFRIGERATOR – 12V – 10 CF
- SLIDEOUT AWNING
- SLIDEOUT AWNING DISCOUNT
- RIVA SEAL – GO CAMPING
What Our Customers Are Saying
Stopped in cuz steps wouldn’t retract fully and was having problems with water heater. They were really booked, but took time to help us so we could get on the road again very nice people. - Rae
Price:
$43,816
You Save: $14,821
Sale Price: $28,995
You Save: $14,821
Sale Price: $28,995
Best RV Center
Location: Grand Terrace, CA
Stock# 37908
Location: Grand Terrace, CA
Stock# 37908
Interior Color: Titanium, Tungsten
Stock# 37908
Interior Color: Titanium, Tungsten
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2026 26BH Specifications
| Sleeps | 8 |
| Slides | 1 |
| Length | 30 ft 10 in |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Int Height | 6 ft 10 in |
| Interior Color | Titanium, Tungsten |
| Hitch Weight | 836 lbs |
| Dry Weight | 6099 lbs |
| Cargo Capacity | 1501 lbs |
| Fresh Water Capacity | 37 gals |
| Grey Water Capacity | 42 gals |
| Black Water Capacity | 42 gals |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | 16' Power w/LED Light |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 920364 |
For more information
Contact Us
Aspen Trail LE 26BH Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


