New 2025 Keystone RV Bullet Crossfire 270RKS Travel Trailer
Great Weekend Camper!
DECOR - BULLET 2025 - TRANQUIL TIMBER
EXTERIOR DECOR - BULLET - WHITE
UPGRADED EQUIPMENT PACKAGE
50AMP SERVICE WITH 2ND AC PREP
SOLAR FLEX PROTECT
THEATER SEATING
REFRIGERATOR - 12V - 10CF
2ND 13.5K AC
15K AC
RVIA SEAL - GO CAMPING
Imagine having all of the flexibility of tent camping, but with a bed, your own bathroom...and a kitchen! How much more often you would go camping if all of your gear was always packed and ready to go? Bullet Crossfire's small lightweight camping trailers make the transition to RVing effortless with models that weigh less than 6,000 lbs and easy set-up features like power stabilizers and tongue jacks.
Wow! I haven't had this kind of service in quite a while. Todd made me a great deal on an RV, without any bs hassle. Caden knows his stuff and got my RV ready to go all while singing cadence. I absolutely loved working with these gentlemen! They are truly a better breed of man. Keep up the outstanding work and service! I'd highly recommend them! This is how America should be! Thanks again y'all! Cheers! - Shawn
You Save: $10,164
Sale Price: $45,995
Stock# 5701
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 31 ft 11 in |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Hitch Weight | 795 lbs |
| Dry Weight | 6926 lbs |
| Cargo Capacity | 1874 lbs |
| Fresh Water Capacity | 54 gals |
| Grey Water Capacity | 76 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | ST225/75R15E |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V Double Door |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Type | Girard Tankless |
| AC BTU | 13500 btu |
| TV Info | LR 12V Smart TV, Ext. TV |
| Awning Info | 19' |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 4YDTBLN28SD431083 |
Bullet Crossfire 270RKS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


