New 2025 Keystone RV Bullet Crossfire 287RLS Travel Trailer
SOLD TO ANOTHER HAPPY CAMPER!
View all Bullet Crossfire Floorplans
2025 287RLS Features and Options
DECOR - BULLET 2025 - TRANQUIL TIMBER
EXTERIOR DECOR - BULLET - WHITE
UPGRADED EQUIPMENT PACKAGE
THEATER SEATING
50AMP SERVICE W/2ND A/C PREP
SOLAR FLEX PROTECT
REFRIGERATOR - 12V- 10CF
15K AC
FREE STANDING DINETTE AND CHAIRS
RVIA SEAL - GO CAMPING
What Our Customers Are Saying
Randy was awesome to deal with! Everything went smoothly and the prices were descent! Randy was good about keeping in touch with repairs and helpful! Loving our camper! - RaeLynn
Apache Village
Location: Hazelwood, MO
Stock# 5667
Location: Hazelwood, MO
Stock# 5667
Stock# 5667
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2025 287RLS Specifications
| Sleeps | 5 |
| Slides | 2 |
| Length | 32 ft 7 in |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Hitch Weight | 855 lbs |
| Dry Weight | 7290 lbs |
| Cargo Capacity | 1441 lbs |
| Fresh Water Capacity | 54 gals |
| Grey Water Capacity | 76 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Tire Size | ST225/75R15E |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V Double Door |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 2 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Type | Girard Tankless |
| AC BTU | 13500 btu |
| TV Info | LR 12V Smart TV |
| Awning Info | 10' |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 4YDTBLN24SD430822 |
For more information
Contact Us
Bullet Crossfire 287RLS Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


