New 2025 Jayco Jay Flight 330TBS Travel Trailer
Jayco Jay Flight travel trailer 330TBS highlights:
- 20' Power Awning with LED Lights
- Rear Bunkhouse Suite
- Large Slide Out
- Queen Bed
You can't go wrong with this Jay Flight in tow! The little ones or your guests will love the rear bunkhouse with 48" x 76" bunk beds plus a half bath here and counter space to set their things on. The front of this unit houses the private bedroom with a queen bed, and the full bath is close by for easy nighttime use. Everyone can meet in the main living area to play a game around the U-shaped dinette or sofa, and there is a wardrobe/entertainment center if you want to add an optional LED Smart TV. A fully-equipped kitchen lets you cook meals inside each day, but you may just find yourself outdoors cooking on the pull-out griddle with an LP Quick Connect!
With any Jay Flight travel trailer or toy hauler by Jayco, you can enjoy camping trips to the max! There are a wide variety of floorplans to choose from, so whether you're looking for a couple's unit or bunkhouse model, there is sure to be a Jay Flight for you. Each model is constructed with a Magnum Truss roof system, an enclosed and heated underbelly, and I-Class cambered structural steel I-beams for added support. The interior will have you feeling right at home with residential-style kitchen countertops and hidden cabinet door hinges, vinyl flooring throughout, including slide floors, plus a 6' 9" ceiling height for added head space. The standard features continue on with the mandatory Customer Value Package that includes Keyed-Alike entry and baggage doors, an Overland 1 Solar Package, a Rock-Solid stabilizer system, backup and side view camera prep, and so much more!
Great service, super friendly and very patient answering a hundred questions. Finance lady Christen was very helpful in getting us the best deal. All wonderful people, thank you all so much. - Tricia
Stock# 31457
| Sleeps | 9 |
| Slides | 1 |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Tire Size | ST225/75R15E |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 11 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | 20' Power with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
Jay Flight 330TBS Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


