New 2025 Forest River RV Cherokee Grey Wolf Black Label 24RRTBL Toy Hauler Travel Trailer
BLACK LABEL / 13' CARGO AREA / RAMP DOOR PATIO/ WALKAROUND QUEEN BED/ TWO ENTRY DOOR/ OUTSIDE KITCHEN
2025 24RRTBL Features and Options
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2025 CHEROKEE 24RRTBL
- JOSHUA TREE DÉCOR
- BASE CAMP PACKAGE
- CAMPFIRE PACKAGE
- LIMITED PACKAGE
- SCREEN WALL/TENT WALL
- RIVA SEAL
What Our Customers Are Saying
I want to say thank you for everything that you did. You went way beyond my expectations. Everyone was so helpful. You are all amazing! - Karen
Best RV Center
Location: Turlock, CA
Stock# 36013
Location: Turlock, CA
Stock# 36013
Stock# 36013
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2025 24RRTBL Specifications
| Sleeps | 4 |
| Length | 33 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 6 in |
| Hitch Weight | 1189 lbs |
| GVWR | 8189 lbs |
| Dry Weight | 5853 lbs |
| Cargo Capacity | 2336 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Available Beds | RV King |
| Refrigerator Type | 12V High Efficiency Residential |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| Awning Info | 15' Power with LED Strip Lighting |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 092834 |
For more information
Contact Us
Cherokee Grey Wolf Black Label 24RRTBL Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


