New 2025 Forest River RV Cherokee Grey Wolf Black Label 18RRBL Toy Hauler Travel Trailer
15 ft. Garage / Rear Living / Ramp Door
Forest River Cherokee Grey Wolf Black Label toy hauler 18RRBL highlights:
- Up to 15' 2" Cargo Space
- Exterior Storage
- Fold-Down Sofa
- Queen-Size Bed
- Full Kitchen
Options Added:
Base Camp Package*
Campfire Package*
Limited Package*
Black Label Package*
Screen Wall/Tent Wall
RVIA Seal
You will undoubtedly love this Cherokee Grey Wolf Black Label toy hauler! Because of its ability to have up to 15' 2" of cargo space, you can easily load up the ramp door and head out to your outdoor toy land, and you can bring much more than just your toys since this trailer also comes with exterior storage, a bedside wardrobe, overhead cabinets, an 10-cubic foot refrigerator, and a kitchen pantry. The full bathroom is another feature that is going to allow you to experience a true getaway since you won't need to find public facilities to use while you're gone, and the USB charging stations will allow you to charge your phone inside while you're outside playing.
Whether it's a journey that will take you to new locations or a tried-and-true getaway to that favorite and memorable destination, the Forest River Cherokee Grey Wolf Black Label travel trailers and toy haulers are going to make the trip worth it every single time! The Black Label Package includes Thermo-Foil Arctic insulation, hung fiberglass gel coat sided walls, and frameless window package. There are also upgraded solid surface countertops and reading lights, plus designer cushion fabrics to make you feel right at home. You can travel in confidence with the premium wheel package, seamless roofing membrane with heat reflectivity, Power Gear frame technology with space-saver rail design, and Cherokee back-up camera system.
*Payment is based on -% APR for -/mo with no taxes included and no money down for qualified applicants. No doc, prep, or destination fees will apply. Payment, not price, includes a 5-year protection plan valued at $-. Please click "get financed" above, to submit an application. We will reply ASAP to the application. Prices may vary or fees may apply when financing through certain lenders. Price, information, and availability are subject to change at any time, therefore, information and specifications are not guaranteed. Terms may vary depending on applicants' residency.
*Manufacturer features may or may not apply to certain units and not others within the same brand and / or series. Please confirm what specific options, packages, and capabilities this specific RV has by calling or texting 207-224-8444.
Anne was an excellent salesperson. She took her time to show us and help us over several months. Always gracious and considerate until we made a decision. We got a fair trade and a great deal.
Much in contrast to an unnamed out of town place where we were under intense pressure to buy the moment we stepped inside.
The rest of the staff were equally helpful. Financing was easy and straightforward. - Joe
Stock# SK095506
Interior Color: Joshua Tree
| Sleeps | 3 |
| Length | 24 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 6 in |
| Interior Color | Joshua Tree |
| Hitch Weight | 654 lbs |
| GVWR | 7654 lbs |
| Dry Weight | 4841 lbs |
| Cargo Capacity | 2813 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V High Efficiency Residential |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Number of Awnings | 1 |
| Garage Size | 15 ft 2 in |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| Awning Info | 15' Power with LED Strip Lighting |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
Cherokee Grey Wolf Black Label 18RRBL Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


