Used 2024 Palomino Puma 25RKQB Travel Trailer
CAFE LATTE DECOR
VALUE SHOPPER PACKAGE
JACKNIFE SOFA W/PULL DOWN CENTER DRINK TRAY & STORAGE
UNDERNEATH, ELEC AWNING W/LED LIGHT STRIP, PRE-WIRED FOR SOLAR
SYSTEM, LED LIGHTING, 13.5 BTU DUCTED A/C, CONGOLEUM DESIGNER
CAREFREE RESILIENT FLOORING, BEDSPREAD, BEDROOM TV HOOK UP, TV
ANTENNA W/BOOSTER & CABLE HOOK UP, TUB/SHOWER SURROUND, AM/
FM/BLUETOOTH STEREO, GLASS RANGE COVER, UNDERMOUNT SINK W/
COVER, WI-FI PREP, TANKLESS WATER HEATER
ADVANTAGE PACKAGE
11 CU FT 12V RESIDENTIAL REFER, 1.3 CU FT MICROWAVE, 21" OVEN, RANGE
HOOD, ENCLOSED UNDERBELLY, 2-O/S SPEAKERS, OUTSIDE SHOWER,
ROLLER SHADES, SPARE TIRE & CARRIER, FOLDING GRAB HANDLE, BATH
SKYLIGHT, UPGRADE KITCHEN FAUCET W/ PULL DOWN SPRAYER
LIMITED EDITION PACKAGE (1 A/C)
ALUM SOLID TRIPLE STEPS, 50 AMP SERVICE (2ND A/C PREP), (INCLUDES
ROOF VENT IN BEDROOM), ROOF LADDER, 15K BTU DUCTED A/C IN LIVING
AREA, BLACK TANK FLUSH, FIREPLACE (N/A ON 25BHS & 23BHQ)
ELECTRIC POWER PACKAGE
4 ELECTRIC STAB JACKS, 3500# ELECTRIC TONGUE JACK
MICRO O/S KITCHEN W/GRIDDLE & 1.6 CF REFER
40" HD LED TV
TRIFOLD SOFA IPO JACKNIFE IN LIVING AREA
ROADSIDE ASSISTANCE
CARBON MONOXIDE DETECTOR
Joel was very helpful in the sales department. - Joy
Stock# U19974
Interior Color: Granite, Cafe Latte, Slate
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 29 ft 7 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Int Height | 6 ft 8 in |
| Interior Color | Granite, Cafe Latte, Slate |
| Hitch Weight | 670 lbs |
| GVWR | 7598 lbs |
| Dry Weight | 6048 lbs |
| Cargo Capacity | 1550 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 70 gals |
| Black Water Capacity | 35 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V Stainless Steel |
| Refrigerator Size | 11 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 34" x 34" |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric DSI |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | 20' Electric with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Radius |
Puma 25RKQB Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


