Used 2024 Palomino Columbus 375BH Fifth Wheel
View all Columbus Floorplans
2024 375BH Features and Options
What Our Customers Are Saying
Our propane stopped working while on a trip from Kansas City to Alaska. I stopped at Eastside and they were very helpful. A Tech even took time to help me make sure I did need a new regulator. We were able to make the repair and get back on the road. - Mark
Sale Price:
$59,995
Royal RV Center
Location: Middlebury, IN
Stock# R014346-1
Location: Middlebury, IN
Stock# R014346-1
Stock# R014346-1
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2024 375BH Specifications
| Sleeps | 7 |
| Slides | 4 |
| Length | 42 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 13 ft 6 in |
| Hitch Weight | 2755 lbs |
| GVWR | 16755 lbs |
| Dry Weight | 13169 lbs |
| Cargo Capacity | 3586 lbs |
| Fresh Water Capacity | 75 gals |
| Grey Water Capacity | 117 gals |
| Black Water Capacity | 78 gals |
| Tire Size | 16" |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Number Of Bunks | 3 |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | Stainless Steel Residential Three Door w/Ice Maker |
| Refrigerator Size | 20 cu ft |
| Cooktop Burners | 4 |
| Number of Awnings | 2 |
| Axle Weight | 7000 lbs |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Capacity | 12 gal |
| Water Heater Type | Quick Recovery |
| AC BTU | 30000 btu |
| TV Info | LR 50" Smart TV, BR Smart TV |
| Awning Info | 11' and 16' Power with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 4X4FCMP2XR6014346 |
For more information
Contact Us
Columbus 375BH Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


