Used 2024 Lance Squire SQ19 Travel Trailer
View all Squire Floorplans
2024 SQ19 Features and Options
NEW 2024 Lance Squire Travel Trailer SQ19 ( BLOW-OUT PRICE )
What Our Customers Are Saying
The team here is awesome to work with. They went above and beyond to get us out the door even faster than usual. Service is great. Sales team is friendly and not pushy. Management and finance were great. This is a great place to purchase your RV from. - Christopher
Nohrs RV Center
Location: Nohr's RV Center Acampo
Stock# 4NP-0206
Location: Nohr's RV Center Acampo
Stock# 4NP-0206
Stock# 4NP-0206
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2024 SQ19 Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 23 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft 1 in |
| Int Height | 6 ft 6 in |
| Hitch Weight | 440 lbs |
| GVWR | 7000 lbs |
| Dry Weight | 4380 lbs |
| Cargo Capacity | 2620 lbs |
| Fresh Water Capacity | 45 gals |
| Grey Water Capacity | 45 gals |
| Black Water Capacity | 45 gals |
| Tire Size | 205/75R15D |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 8 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Axle Weight | 3940 lbs |
| LP Tank Capacity | 5 gals |
| Water Heater Type | Gas/Electric |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Radius |
| VIN | 56YTT1928RL335694 |
For more information
Contact Us
Squire SQ19 Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


