Used 2024 Keystone RV Hideout Sport Single Axle 177RD Travel Trailer
U SHAPED DINETTE - KITCHEN PANTRY - QUEEN BED - FULL BATH + MORE - CALL US TODAY @ 920-933-5545
- U-Shaped Dinette
- Kitchen Pantry
- Queen-Size Bed
- Pass-Through Storage
- 10' Power Awning
Open your horizons with the Hideout Sport Single Axle travel trailers by Keystone. They are compact, convenient, and lightweight; everything you're looking for in an RV! Each model features an aluminum exterior, tinted safety glass windows, and an I-beam frame with stamped steel cross-members and outriggers for added support. The interior includes blackout night shades for added privacy and real wood doors and drawers that will give a more at-home touch. The Girard tankless water heater is a feature you won't want to camp without, and the LED lighting will keep your space bright and open!
Excellent experience. We arrived and Cory was waiting for us in the parking lot. He had the Alpha already set up for us to look at but was also willing to show us anything else we wanted to see. He was laid back and friendly and not pushy in any way. Everyone was super friendly. The store was cute and cozy and had a real nice family feel. It felt like the kind of place you'd like to work yourself - Christina
You Save: $7,881
Sale Price: $11,995
Stock# RD411988A
| Sleeps | 4 |
| Length | 20 ft 11 in |
| Ext Height | 10 ft 2 in |
| Hitch Weight | 415 lbs |
| Dry Weight | 3165 lbs |
| Cargo Capacity | 1235 lbs |
| Fresh Water Capacity | 21 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Tire Size | ST205/75R14D |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 3.3 cu ft |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Type | Girard On Demand Tankless |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | 10' Power |
| Axle Count | 1 |
| Number of LP Tanks | 1 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 4YDTH1G15RW243854 |
Hideout Sport Single Axle 177RD Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


