Used 2024 International RV Manufacturing LIV 201QB Travel Trailer
1 year RV Complete Included With 14 Nights of Camping on US!
International RV Manufacturing Liv travel trailer 201QB highlights:
- Full Rear Bath
- Dinette Bench
- Master Bed Storage
- Power Tongue Jack with Light
- Power Awning
It won't be hard to find comfort in this travel trailer with a front bedroom and dual bedside cabinets. A two-burner propane cooktop and microwave oven will let you make eggs and bacon in the morning, and you can dine at the bench dinette together. There is also a refrigerator, overhead cabinets, and a kitchen fan for better ventilation when cooking. And a full rear bath with storage will let you clean up after a day outdoors!
With any Liv travel trailer, toy hauler or truck camper by International RV Manufacturing, you will find a Lightweight Innovative Vehicle thanks to the 100% composite double welded construction, which means no wood or rot! These units can be towed by almost any SUV or truck, and there are a variety of floorplans to choose from to meet your needs. The ABS sealed plastic exterior electric box will help keep water out, and the recycled plastic materials used inside are environmentally made. There is also a thermoplastic roof with no seams, meaning you can forget about leaks!
I want to say thank you for everything that you did. You went way beyond my expectations. Everyone was so helpful. You are all amazing! - Karen
Stock# UT531285
| Sleeps | 3 |
| Dry Weight | 2480 lbs |
| Tire Size | 14" |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Awning Info | Power |
| Axle Count | 1 |
| Number of LP Tanks | 1 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 1Z9T19204RA649685 |
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


