Used 2024 Forest River RV Cherokee Grey Wolf 23DBH Travel Trailer
Solar Panel / MEGA DINETTE SLIDE / TWO ENTRY DOORS / TWO FULL SIZE BUNKS/FIRE PLACE/ POWER TONGUE JACKS
View all Cherokee Grey Wolf Floorplans
2024 23DBH Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
Excellent service and kid environment! Christine was exceptionally great! I recommend these folks if you're looking to buy an RV!!!! - Jason
Best RV Center
Location: Turlock, CA
Stock# 39357
Location: Turlock, CA
Stock# 39357
Stock# 39357
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2024 23DBH Specifications
| Sleeps | 8 |
| Slides | 1 |
| Length | 29 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 6 in |
| Hitch Weight | 621 lbs |
| GVWR | 7621 lbs |
| Dry Weight | 5380 lbs |
| Cargo Capacity | 2241 lbs |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V High Efficiency Residential |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | 15' Power |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
| VIN | 138618 |
For more information
Contact Us
Cherokee Grey Wolf 23DBH Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


