Used 2024 Dynamax Isata 3 M-24 Motor Home Class B+ - Diesel
Like new Condition!!! Priced to sell2024 M-24 Features and Options
Great unit, Many add Ons included- Electric Bike Rack, Extended Warranty on chassis and rv. Lithium batteries ready for all your boon docking.
What Our Customers Are Saying
Although they couldn’t help with the repair of my specific problem, they were willing to take the time to help me locate another dealer/repair shop in town who could. - Joseph
Sale Price:
$147,995
MKP Motors
Location: Ramsey MN
Stock# 212455
Location: Ramsey MN
Stock# 212455
Chassis: Mercedes-Benz Sprinter 3500
Exterior Color: BLACK/WHITE
Interior Color: LIGHT TAN
Stock# 212455
Chassis: Mercedes-Benz Sprinter 3500
Exterior Color: BLACK/WHITE
Interior Color: LIGHT TAN
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2024 M-24 Specifications
| Sleeps | 4 |
| Length | 24 ft 7 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 10 ft 2 in |
| Interior Color | LIGHT TAN |
| Exterior Color | BLACK/WHITE |
| Hitch Weight | 2000 lbs |
| GVWR | 10360 lbs |
| Dry Weight | 8140 lbs |
| Cargo Capacity | 2311 lbs |
| Fresh Water Capacity | 28 gals |
| Grey Water Capacity | 32 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Furnace BTU | 18000 btu |
| Generator | ONAN |
| Fuel Type | Diesel |
| Miles | 50698 |
| Engine | V6 3.7L |
| Chassis | Mercedes-Benz Sprinter 3500 |
| Horsepower | 275 hp |
| Fuel Capacity | 25 gals |
| Wheelbase | 13 in |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | 1 |
| Torque | 260 ft-lb |
| Refrigerator Type | DOUBLE DOOR FLUSH MOUNT |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 40 |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas |
| AC BTU | 13500 btu |
| TV Info | Coach 24" TV with DVD |
| Awning Info | Power |
| Electrical Service | 30 amp |
| Solar Wattage | 200 watts |
| VIN | W1X8E33Y1NN212455 |
For more information
Contact Us
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.

