Used 2024 Dutchmen RV Yukon 412DB Fifth Wheel
View all Yukon Floorplans
2024 412DB Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
Stopped in to look at options. Wonderful customer service, we were shown several different options to give us a good idea of what we liked and didnt like. Wish all lots were as attentive and helpful rather than pushing a big sale. Definitely will be back. - Lyncee
Price:
$88,040
You Save: $6,045
Sale Price: $81,995
You Save: $6,045
Sale Price: $81,995
Ketelsen RV
Location: De Soto
Stock# 18535
Location: De Soto
Stock# 18535
Stock# 18535
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2024 412DB Specifications
| Sleeps | 8 |
| Slides | 4 |
| Length | 44 ft 2 in |
| Ext Width | 8 ft 4 in |
| Ext Height | 13 ft 4 in |
| Hitch Weight | 2723 lbs |
| GVWR | 18000 lbs |
| Dry Weight | 15244 lbs |
| Cargo Capacity | 2756 lbs |
| Fresh Water Capacity | 150 gals |
| Grey Water Capacity | 128 gals |
| Black Water Capacity | 88 gals |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | 1 |
| Refrigerator Type | 12 Volt |
| Refrigerator Size | 18 cu ft |
| Cooktop Burners | 4 |
| Number of Awnings | 2 |
| LP Tank Capacity | 60 lbs |
| Awning Info | Electric |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Walk-In Shower |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 4YDFYKV20RZ980019 |
For more information
Contact Us
Yukon 412DB Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


