Used 2024 Dutchmen RV Colorado 360THC Travel Trailer
Dutchmen Colorado travel trailer 360THC highlights:
- Double Lofts
- Fireplace
- Walk-Thru Bath
- Sofa
You'll love extended stays in this loft model! Not only is there a loft above the front bedroom, but there is a second loft above the rear covered porch. This is also where you'll find one of the dual entry doors for convenience. The main living area includes a sofa, lounge chair, plus a table with two chairs so you can relax, dine, and play a board game in the evenings. A fully equipped kitchen will let you make meals each day, and the walk-thru bath onboard means you won't have to use the camp's facilities!
With any lightweight Colorado travel trailer by Dutchmen, you will enjoy plenty of interior space, quality construction, and conveniences to make each trip enjoyable. There are full bath and kitchen amenities to make life at the campground easier than ever, plus you'll find cozy seating spaces and comfortable sleeping arrangements to fit your needs. There are also plenty of storage spaces for your personal belongings, camp gear, food and more!
What a great experience. Absolutely streamlined process of my trade in. I was in and out in just around an hour or so. The staff was super helpful. Cory gave me a walkthrough of my new unit, very knowledgeable staff. I highly recommend this group! - Alex
Stock# R8950883U
| Sleeps | 6 |
| Length | 36 ft 5 in |
| Ext Height | 13 ft 5 in |
| Hitch Weight | 1156 lbs |
| Dry Weight | 8485 lbs |
| Cargo Capacity | 2768 lbs |
| Fresh Water Capacity | 46 gals |
| Grey Water Capacity | 42 gals |
| Black Water Capacity | 42 gals |
| Available Beds | Queen |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 4YDTC0R24R8950883 |
Colorado 360THC Reviews
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


