Used 2024 CrossRoads RV Hampton HP378DBB Destination Trailer
View all Hampton Floorplans
2024 HP378DBB Features and Options
Call for details.
What Our Customers Are Saying
Everyone at RV Leaders & Camping Outlet was awesome! Great buying experience. If anyone is looking to buy a cool camper and wants a smooth buying process, this is the place to go! - Ryan
Sale Price:
$49,900
Arrowhead Camper Sales. Inc.
Location: Mayfield, KY
Stock# U30041
Location: Mayfield, KY
Stock# U30041
Interior Color: Breezy Beige, Granite Gray
Stock# U30041
Interior Color: Breezy Beige, Granite Gray
To get help now on this RV, call and enter the RV ID if prompted.
2024 HP378DBB Specifications
| Sleeps | 4 |
| Slides | 4 |
| Length | 41 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft 3 in |
| Ext Height | 13 ft |
| Int Height | 8 ft |
| Interior Color | Breezy Beige, Granite Gray |
| Hitch Weight | 1816 lbs |
| Dry Weight | 11706 lbs |
| Fresh Water Capacity | 50 gals |
| Grey Water Capacity | 117 gals |
| Black Water Capacity | 78 gals |
| Tire Size | 16" |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Residential |
| Cooktop Burners | 4 |
| Shower Size | 30" x 36" |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | On Demand |
| AC BTU | 30000 btu |
| TV Info | LR 50" LED HDTV |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
For more information
Contact Us
Hampton HP378DBB Reviews
Be the first to tell other RVers what you think about this RV Write a Review
Similar RVs and Floorplans
Loading
.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


